Zábava nejen pro malé: RC modely řízené na vysílačku

Radio command, čili ovládané rádiem jsou modely aut, lodí, letadel, tanků nebo lodí. Ty mohou být různých velikostí a výkonů. Zábavu s nimi si užijí jak ti nejmenší, tak i dospělí.

RC modely představují zajímavou kratochvíli, která v sobě kombinuje procvičování motoriky a zároveň pobyt na čerstvém vzduchu. V některých případech jde i o soutěžení o atraktivní ceny. Nejčastějším typem jsou RC automobily, ve kterých dominují zmenšeniny terénních vozů známých pod označením SUV nebo offroad.

Cena za RC modely

Cena modelů ovládaných vysílačkou závisí na několika faktorech. Vynecháme-li značkové artikly, odvíjí se cena především od velikosti modelu, země původu výrobce a v neposlední řadě od zájmu na trhu. RC auta lze pohodlně pořídit již za dva tisíce korun. Na trhu se však můžete setkat i s modely vozů osobních aut za několikanásobek této ceny, která se může vyšplhat třeba na deset nebo patnáct tisíc korun.

Žebříček obliby RC modelů

Nejoblíbenější jsou tradičně RC osobních automobilů, hned za nimi následují RC modely letadel, poté vrtulníků a tanků. Výhodou je, že RC modely disponují celou řadou náhradních dílů, které si lze koupit v celé řadě internetových či kamenných prodejen.