Seriál Vyprávěj skončil, co bude dál?

Oblíbený český seriál Vyprávěj skončil. V pátek 14. června Česká televize odvysílala poslední epizodu pojmenovanou Něco končí, něco začíná. Podívejme se na několik zajímavostí okolo tohoto seriálu.

Česká televize začala seriál Vyprávěj vysílat v září 2008 každý pátek od 20:00 hodin. Během krátké doby si vydobyl v pátečním primetimu své výsostné postavení. Seriál sledoval milion lidí, jen výjimečně sledovanost poklesla pod sedmimístnou hranici. V seriálu účinkovalo 50 hlavních postav a přes 700 vedlejších. Za seriálem stála produkční společnost Dramedy Production. Hlavním scénáristou byl Rudolf Merkner, režisérem Biser A. Arichtev. Autorem konceptu a producentem byl Filip Bobiňski. Celkem bylo natočeno pět řad a 105 dílů.

Vyprávěj o Vyprávěj

Seriál Vyprávěj sledoval osudy rodiny Dvořákových, které pocházeli z Pardubic. Děj začal v roce 1964 a skončil v roce 2005 svatbou Honzy Dvořáka a Lucie Francové. Silnou postavou byl Karel Dvořák (Roman Vojtek), který i když nebyl vypravěčem, byl na obrazovkách vidět nejvíce. Mezi další důležité postavy patřila Eva Dvořáková (Andrea Kerestešová), Veronika Malá (Alžběta Stanková), Jana Dvořáková (Veronika Freimenová), Josef Dvořák (Svatopluk Skopal) a babička Běta (Nina Divíšková).

Hlavním mottem seriálu byly mezilidské vztahy, životní peripetie hlavních postav a hlavně důraz na slušnost a pomyslné Dvořákovy principy, které během doby trochu vzali za své, neboť se je nepodařilo příliš scénáristicky rozvinout.

První republika přichází

Tvůrčí tým nyní připravuje seriál První republika, který nás zavede do osudů podnikatelské rodiny na svém vzestupu. Jak zní z názvu, děj se bude odehrávat na začátku 20. století, respektive začne okolo roku 1918, kdy vznikla Československá republika. Diváka provede třemi desetiletími, kdy se formovala svobodná země.