Máte koženou bundu?

Kožené bundy představují atraktivní složkou vašeho šatníku. Představme si je trochu blíže a prozkoumejme jejich výhody. Bundy vyrobené z kůže mají i praktické zařazení do vašeho outfitu.

Kožené bundy měly odjakživa své využití zejména v armádě. Zejména pro dobré mechanické vlastnosti, které brání rozedření nebo roztržení. Pověstné je spojení kožených bund s armádními piloty. Už do první světové války to byla běžná oděvní součást letců, kteří tehdy ve svých dvouplošnících kralovali obloze.

Ani o trochu později nevyšly z módy. Jen se rozšířili jejich nositelé. Rockové a punkové hvězdy se v kůži, potažmo v kožených oblečcích přímo vyžívali, motorkáři jakbysmet. K tomu se časem přidal i pornoprůmysl, který z koženého oblečení udělal nástroj fetiše.

Na kožené bundy nedá například dopustit zpěvačka Lady Gaga. Stačí se podívat na videoklipy Judas nebo Disco Stick.

Kožené bundy nosí všichni

Kožené bundy, ale i jejich koženkové sestry, případně bundy z umělých materiálů mající za cíl imitovat pravou kůži, nosí muži i ženy. Nezáleží jestli jste drsný motorkář anebo punkerka. Jediné co je důležité je, aby vám kožená bunda dobře seděla a vy se v ní cítili dobře.

Kožené bundy se nejčastěji dělí podle pohlaví na dámské a pánské. Tradiční je hnědá nebo černá barva. Lze vidět i kožené bundy v bílém provedení nebo v dalších barvách. Cenové relace se pohybují zhruba od dvou do dvaceti tisíc korun. Záleží, jestli máte štěstí na slevy.