Jak zbohatnout

Touha po zbohatnutí je blízká nejednomu z nás. Někteří však tápou, neboť neví, jak zbohatnout. Poradíme vám několik tipů, jak být bohatší.

Zlaté pravidlo zbohatnutí je, že vaše příjmy musí být vyšší než výdaje. Abyste zjistili jak na tom momentálně jste, proveď si audit vašeho domácího účetnictví. Pokud si ho nevedete, začněte. Alespoň uvidíte, kde máte mezery a co je vhodné zlepšit. Stručný návod jak na to, si můžete přečíst v článku o vedení domácího účetnictví.

Sen jako základ úspěchu

Máte sen? Pokud ano, máte z poloviny vyhráno. Vaše snažení na poli zbohatnutí je zase o něco reálnější. Jestliže sen nemáte, bude vaše motivace nižší.

Reálné cíle

Ještě předtím, než si začnete plnit vaše sny, je důležité se k nim dostat. Vesměs budete potřebovat finanční prostředky. Stanovte si reálné cíle, které vás krůček po krůčku přivedou k penězům.

Spořte, spořte, spořte

Nezbytnou součástí budování bohatství je spoření jednou již vydělaných peněz. Zároveň musíte odhadnout i to, kolik jich budete investovat zpátky do vašeho byznysu. Vyvážit tento poměr je někdy složitější, než vymyslet životaschopný byznys model a přivést ho a svět.