ING Konto spořicí účet

PrasátkoING Konto spořící účet patří mezi nejzajímavější spořicí konta v posledních deseti letech. I přes nižší úrokovou sazbu je ING Konto nejznámějším „spořákem“ v České republice.

 

Spoření má v Česku dlouhou tradici. Naše babičky odkládaly volné peníze na vkladní knížky, jejich vnuci mohou využívat modernější vkladové nástroje, mezi které patří spořicí účty. V tuzemsku má tradici ING Konto spořicí účet od ING Banky.

Synonymum spoření: ING konto

ING Konto můžeme bez nutnosti nadsázky k synonymu spoření. Před desíti lety šlo o prvního průkopníka na trhu spořicích účtů. Od té doby se posunul celý trh spořicích účtů. Jen spořicích účtů je v současné době přes padesát. O vaše peníze kromě bank bojují i družstevní záložny, které nabízejí velice zajímavé úrokové sazby. Prvenství a vlastně i jakou edukaci na poli spoření však patří ING Bank a jejímu stěžejnímu depozitnímu produktu ING Kontu.

Úroková sazba na spořicím účtu

K dnešnímu dni (tj. datu vydání tohoto příspěvku) činila úroková sazba 1,5 procenta. z tohoto úhlu pohledu patří ING Konto mezi průměrné. Tomu však nebylo vždy, neboť tento spořicí účet od nizozemské ING Bank patřil dlouhou dobu spíše k nadstandardu. Z hlediska úrokových sazeb a smluvních podmínek šlo o jeden z nejlepších účtů svého druhu. Píší jinde: investia.cz: Přehledné srovnání spořicích účtů

Parametry spořicího účtu ING Konto

Úroková sazba: 1,5 procenta*
Frekvence úročení: čtvrtletně, úroky se připisují vždy k posledním dni daného kvartálu (tj. 31. 3., 30. 6., 30. 9. a 31. 12.)
Internetové bankovnictví: ano
Počet navázaných účtů: až tři účty
Pojištění vkladů: do částky 100 000 euro a jejího ekvivalentu vyjádřeného v českých korunách. Při kurzu 1 euro á 25 Kč můžete na ING Konto uložit až 2,5 milionu korun a celý vklad bude pojištěn.

Peníze jsou ihned k dispozici, nemusíte je vázat po žádnou výpovědní lhůtu. Úroková sazba je platná pro jakýkoliv vklad. ING Konto je bez poplatků. Za jeho vedení, zrušení, zasílání jednoročního bilančního výpisu nemusíte nic platit.

Poznámka: *) Úroková sazba platná k 1. dubnu 2013. V čase se může úrok lišit, je proto vhodné sledovat webové stránky banky anebo spolehlivé finanční servery.

Kde najít další informace o ING Kontu

http://www.investia.cz/sporeni/sporici-ucty/ing-konto