Elektronická cigareta jako alternativa pro kuřáky

Kouříte a chcete tento zlozvyk omezit? Možností je elektronická cigareta, která vám pomůže snížit některé negativní doprovodné jevy, jenž se ke kouření váží.

Elektronické cigarety začaly v posledním roce narůstat na popularitě. Oproti klasickým cigaretám mají tu výhodu, že neobtěžují okolí charakteristickým tabákovým dýmem a nepoškozují zdraví jak samotného kuřáka, tak i nekuřáků v okolí.

„Výhody“ elektronických cigaret?

Zdánlivé výhody elektronických cigaret však nejsou podpořeny žádným seriózním průzkumem. V případě klasického kouření existuje řada studií a analýz. Z těch jasně vyplývá, že kouření škodí zdraví a způsobuje závažné zdravotní problémy ústící smrtí kuřáka. V případě elektronických cigaret tomu tak zatím není.

Stejně jako hojně rozšířený, a marketingově zneužívaný, argument, že elektronická cigareta pomůže kuřákovi od závislosti. Pomůže i nepomůže. Ušetří mu nějaké peníze a částečně zdraví, které si kouřící lidé poškozují tím, když do plic vtahují kouř s prvky benzenu, dehtu a dalšího tisíce látek, které pro zdraví člověka nejsou tak úplně dobré.

Elektronické cigarety jsou in

Abychom však nesýčkovali nad závadností elektronických cigaret. Tento způsob kouření může být pro řadu kuřáků zpestřením jejich „koníčku“. Kromě toho se jim sníží zdravotní rizika vyplývající z pravidelného užívání tabákových výrobků.

Stručně a jasně. Jste-li kuřáky a nechcete si již i nadále poškozovat zdraví a nemáte tu vůli s kouřením přestat, vhodnou alternativou jsou právě e-cigarety, které vám mohou snížit závislost na této aktivitě.