Kam na letní dovolenou?

Léto se nezadržitelně blíží a s ním u řady lidí vyvstává otázka, kam jet na dovolenou. Vybíráme dva tipy – český a slovenský.

Patrioti jezdí na „Mácháč“

Patříte-li mezi české patrioty, měli byste jednou za čas jet na dovolenou na Máchovo jezero. Tato oblast ležící okolo Starých Splavů, města Doksy či hradu Bezděz doslova láká ke strávení volných prázdninových dní.

Máchův kraj, jak je celé oblasti přezdíváno po českém básníkovi Karlu Hynku Máchovi, láká jak milence, tak rodiny s dětmi. Turistických cílů je v okolí tolik, že vám na vše nemusí stačit týden dovolené. A co teprve koupání a vodní dovádění v Máchově jezeře?

Máchovo jezero a film

Máchovo jezero hraje často ve filmu. Bylo tomu tak i ve filmu Perníková věž, kde prostředí tohoto jezera posloužilo pro vzpomínky hlavní postavy Jakuba v podání Jana Dolanského.

Více informací o Máchovo jezeře, Starých Splavech, Doksech potažmo celé oblasti, které se říká Máchův kraj se dozvíte na webových stránkách Splavy.cz

Za humny je Slovensko

Název pro titulek jsme si vypůjčili z české pohádky Za humny je drak. Strávit pár volných dnů na Slovensku není k zahození.

Tato malá pětimilionová země nabízí zejména hory, které v Česku nemáme. Jedno zda jde o Tatry, Roháče nebo Fatru. Dovolená v tomto horském prostředí se vyplatí především turisticky zdatným jedincům, kterým nevadí každý den namáhavá štreka do kopců a hor.

Avšak jen kvůli horám se na Slovensko nejezdí. Tato země nabízí lázně, historické památky a dobrou kuchyni.