Co raději nedělat v parnu

Teploty v poslední dnech hravě překonaly hranici třiceti stupňů. Během vlny veder, které zachvátily celou zemi je nejlepší vyvarovat se celé řadě činností.

Ze všeho nejdůležitější je dodržovat pitný režim. Doporučují se alespoň tři litry tekutin denně. Nejlépe čisté vody, minerálky, neslazených ovocných čajů. Vyhněte se kolovým nápojům, kávě a čaji. Respektive všem nápojům, které odvodňují.

Nechoďte na přímé slunce

Omezte co nejvíce pohyb na slunci a to nejlépe mezi 11 až 15 hodinou, kdy je sluneční žár nejvyšší. Pokud už musíte ven, nezapomeňte si pokrývku hlavy a buďte co nejvíce ve stínu.

Vyvarujte se namáhavé práci

Ve velkých vedrech je vhodné těžkou a namáhavou práci odložit na později. Totéž platí i o sportu. V parných dnech si odpusťte i sexuální hrátky. Zbytečně se vysilujete. Slabší jedinci si mohou fyzickou námahou způsobit kolaps, který v některých případech může končit smrtí.

Toto jsou jen základní tipy čeho se vyvarovat, když udeří tropické teploty. Vedra mají naštěstí na lidský organismus ten vliv, že řada lidí se cítí spíše omámená, než aby aktivně vyhledávali příležitosti námahy.